The Climb logo

Doświadcz z bliska
50 ikonicznych podjazdów

Mityczne, przeklęte i zapierające dech

Album Sięgając chmur - 50 kolarskich podjazdów

Dlaczego Passo dello Stelvio jest największą z ikon? Który z alpejskich podjazdów nazwaliśmy “wilkiem w owczej skórze”? Jaki pomysł zrodził się wśród śnieżnej zamieci na przełęczy Gavia?SIĘGAJĄC CHMUR to niezapomniana podróż przez 50 wyselekcjonowanych podjazdów, na których decydowały się losy Giro d’Italia, Tour de France, Vuelta a España, Milano-Sanremo, Ronde van Vlaanderen i pozostałych największych wyścigów kolarskiego kalendarza. Na dystansie 230 stron poznasz ich historię, odkryjesz unikalny charakter i otrzymasz praktyczne wskazówki dotyczące ich pokonywania. Ozdobą każdego rozdziału są doskonałe fotografie, osadzające opowieść drogi w charakterystycznej scenerii Dolomitów, Alp, Jury, Pirenejów i innych pasm górskich Europy.

Gdzie zaczyna się podróż do chmur? W zapomnianym przez świat asturyjskim miasteczku, na pachnącym wiosną liguryjskim wybrzeżu, nad kuszącym chłodem jeziorem Como i w tętniących życiem alpejskich kurortach. Każdego dnia w innym miejscu, ponieważ każdego dnia szczyt aspiracji, wytrzymałości i marzeń znajduje się na innej wysokości i nosi inne imię.

SŁOWO WSTĘPNE ADAMA PROBOSZA, WYPOWIEDZI 8 ZAWODOWYCH KOLARZY

PRZEŻYJ NIEZAOPMNIANE EMOCJE

Sięgając chmur - 50 kolarskich podjazdów
Sięgając chmur - 50 kolarskich podjazdów

Słowo wstępne - Adam Probosz

SIĘGAJĄC CHMUR to również emocje, które już we wprowadzeniu buduje związany od dwóch dekad z Eurosportem dziennikarz i komentator sportowy Adam Probosz.


Przeżycia i wypowiedzi ośmiu zawodowych kolarzy

Swoimi przeżyciami płynącymi z rywalizacji na zamieszczonych w albumie podjazdach dzielą się zaś polscy zawodowi kolarze i kolarki: Małgorzata Jasińska, Dariusz Baranowski, Przemysław Niemiec, Bartosz Huzarski, Tomasz Marczyński, Maciej Paterski, Michał Paluta i Marek Rutkiewicz.

ZACHWYĆ SIĘ PONAD 100 NIEZWYKŁYMI ZDJĘCIAMI

Niepowtarzalny charakter kolarskich podjazdów i otaczających je krajobrazów niełatwo jest oddać za pomocą jednej tylko fotografii. Zmienne góry każdego dnia potrafią pokazać inną ze swoich twarzy, a żadna z wielu wspinaczek na to samo wzniesienie nie będzie dokładnie taka sama.

Podjęliśmy jednak próbę uchwycenia ich esencji i ponadczasowego ducha, umieszczając w albumie ok. 100 wyselekcjonowanych zdjęć górskich przełęczy i szczytów. Część z nich znana jest z kalendarza The Climb, jednak zdecydowana większość pozwoli na nowo spojrzeć na Tre Cime di Lavaredo, Mont Ventoux czy Alto de L’Angliru. Autorami zdjęć są m. in. belgijski fotograf Jan Van den Bulck czy hiszpańska ekipa Ziklo Team.

ZDOBĄDŹ PODJAZDY Z TRAS
TOUR DE FRANCE, GIRO I VUELTY

Poznaj ich historię, odkryj ich wyjątkowość i sięgnij chmur.

  • Zdobądź podjazdy znane z tras Tour de France
  • Zdobądź podjazdy znane z tras Giro d'Italia
  • Zdobądź podjazdy znane z tras Vuelta a Espana
  • Zdobądź podjazdy znane z tras wyścigów klasycznych

Ciekawią Cię opinie?

Sprawdź co o albumie "Sięgając chmur" napisali inniPartnerzy:
Patronat medialny Patronat medialny