fbpx

Sięgając chmur – 50 kolarskich podjazdów

Doświadcz z bliska 50 ikonicznych podjazdów

Dlaczego Passo dello Stelvio jest największą z ikon? Który z alpejskich podjazdów nazwaliśmy “wilkiem w owczej skórze”? Jaki pomysł zrodził się wśród śnieżnej zamieci na przełęczy Gavia?

Sięgając chmur to niezapomniana podróż przez 50 wyselekcjonowanych podjazdów, na których decydowały się losy Giro d’Italia, Tour de France, Vuelta a España, Milano-Sanremo, Ronde van Vlaanderen i pozostałych największych wyścigów kolarskiego kalendarza. Na dystansie 230 stron poznasz ich historię, odkryjesz unikalny charakter i otrzymasz praktyczne wskazówki dotyczące ich pokonywania. Ozdobą każdego rozdziału są doskonałe fotografie, osadzające opowieść drogi w charakterystycznej scenerii Dolomitów, Alp, Jury, Pirenejów i innych pasm górskich Europy.

Gdzie zaczyna się podróż do chmur? W zapomnianym przez świat asturyjskim miasteczku, na pachnącym wiosną liguryjskim wybrzeżu, nad kuszącym chłodem jeziorem Como i w tętniących życiem alpejskich kurortach. Każdego dnia w innym miejscu, ponieważ każdego dnia szczyt aspiracji, wytrzymałości i marzeń znajduje się na innej wysokości i nosi inne imię.

Poznaj 230 stron opowieści, informacji i ciekawostek

Narracja w albumie Sięgając chmur ubrana jest w słowa znanej z charakterystycznego stylu pisarskiego dziennikarki Aleksandry Górskiej (cyclingquotes.com, naszosie.pl), która z kolarstwem szosowym związana jest od blisko 10 lat.

Przytaczane historie, opisywane krajobrazy i przydomki nadawane kolejnym podjazdom uwypuklają ich unikalny charakter, pozwalając tchnąć odrobinę życia w niewzruszone górskie szczyty.

Przeżyj niezapomniane emocje z Adamem Proboszem i zawodowymi kolarzami

Słowo wstępne – Adam Probosz
SIĘGAJĄC CHMUR to również emocje, które już we wprowadzeniu buduje związany od dwóch dekad z Eurosportem dziennikarz i komentator sportowy Adam Probosz.

Przeżycia i wypowiedzi ośmiu zawodowych kolarzy
Swoimi przeżyciami płynącymi z rywalizacji na zamieszczonych w albumie podjazdach dzielą się zaś polscy zawodowi kolarze i kolarki: Małgorzata Jasińska, Dariusz Baranowski, Przemysław Niemiec, Bartosz Huzarski, Tomasz Marczyński, Maciej Paterski, Michał Paluta i Marek Rutkiewicz.

Ciesz się ekskluzywną pamiątką na lata

Nadawanie pięknu gór i związanych ze zdobywaniem ich szczytów emocjom należytej oprawy to misja, którą jako The Climb realizujemy od wielu lat. Doświadczenie zebrane podczas wydawania kolejnych sześciu edycji kalendarza pozwoliło stworzyć album, który nie tylko jest obszernym źródłem kolarskiej wiedzy i inspiracji, ale za sprawą wysokiej estetyki i jakości może przez lata zajmować honorowe miejsce na półce każdego pasjonata tej dyscypliny sportu.

PARAMETRY:

  • 28x20cm – duży format
  • szlachetny papier G-Print 150g
  • elegancka okładka uszlachetniana dwoma rodzajami lakieru

Zachwyć się ponad 100 niezwykłymi zdjęciami

Niepowtarzalny charakter kolarskich podjazdów i otaczających je krajobrazów niełatwo jest oddać za pomocą jednej tylko fotografii. Zmienne góry każdego dnia potrafią pokazać inną ze swoich twarzy, a żadna z wielu wspinaczek na to samo wzniesienie nie będzie dokładnie taka sama.

Podjęliśmy jednak próbę uchwycenia ich esencji i ponadczasowego ducha, umieszczając w albumie ok. 100 wyselekcjonowanych zdjęć górskich przełęczy i szczytów. Część z nich znana jest z kalendarza The Climb, jednak zdecydowana większość pozwoli na nowo spojrzeć na Tre Cime di Lavaredo, Mont Ventoux czy Alto de L’Angliru.

W skrócie:

  • Pierwsze i jedyne takie wydawnictwo w Polsce
  • Opowieść o 50 kolarskich podjazdach na dystansie 230 stron i ponad 100 fotografii
  • Słowo wstępne Adama Probosza – dziennikarza i komentatora sportowego Eurosport
  • Wypowiedzi ośmiu zawodowców: Małgorzaty Jasińskiej, Dariusza Baranowskiego, Przemysława Niemca, Bartosza Huzarskiego, Tomasza Marczyńskiego, Macieja Paterskiego, Michała Paluty i Marka Rutkiewicza
  • Treści autorstwa dziennikarki Aleksandry Górskiej (naszosie.pl)
  • Twarda okładka uszlachetniana dwoma rodzajami lakieru

Adres strony sprzedażowej

https://theclimb.pl/siegajac-chmur-50-kolarskich-podjazdow/ – prosimy o dodanie tagu śledzącego UTM otrzymanego w mailu

Historia powstania

Pomysł na wydanie albumu zaczął kiełkować w naszych głowach już 6 lat temu, w trakcie projektowania pierwszej edycji kalendarza The Climb, jednak prace przy nim rozpoczęły się na dobre pod koniec 2020 roku. Wtedy razem z Aleksandrą Górską, znaną Wam z pewnością doskonale z naszosie.pl, podjęliśmy decyzję o próbie wydania pierwszego w Polsce książkowego albumu poświęconego słynnym podjazdom szosowym.

Chcieliśmy stworzyć wydawnictwo, które dzięki połączeniu niezwykłych tekstów Oli, niesamowitych fotografii i wysokiej jakości druku, pozwoli przenieść się i niemal dotknąć opisywanych podjazdów. Poprzeczkę postawiliśmy sobie naprawdę wysoko i wcale nie było łatwo (ani szybko!). Projektowi towarzyszyły nieustanne wzloty i upadki (choć w tym wypadku właściwsze byłoby napisanie – zjazdy i podjazdy), a ciągły deficyt czasu, problemy osobiste, a czasem też te globalne, skutecznie spowalniały tempo prac i oddalały premierę na bliżej nieokreślone „później”.

W międzyczasie pojawiło się też kilka dodatkowych pomysłów i możliwości, których nie mogliśmy nie zrealizować. Postanowiliśmy zacząć mocno już od samego wstępu, a nikt tak dobrze nie buduje pełnej napięcia i emocji narracji jak Adam Probosz, dlatego to właśnie jego postanowiliśmy namówić do napisania słowa wstępnego. Zajęło to chwilę, ale… udało się! Adam jak zwykle wywiązał się ze swojego zadania doskonale i jesteśmy mu za to baaardzo wdzięczni 🙂

Chcieliśmy też urozmaicić album o relacje osób, które osobiście miały okazję zmierzyć się z opisywanymi podjazdami i poczuć ich nieustępliwość na własnej skórze. Oczywiście nikt nie może wiedzieć tego wszystkiego lepiej niż… zawodowi kolarze! I tak po licznych próbach udało nam się przeprowadzić kilka rozmów, z których powstały fantastyczne relacje, wspomnienia i opisy niektórych z pojazdów. W albumie znalazły się więc wypowiedzi Małgorzaty Jasińskiej, Dariusza Baranowskiego, Przemysława Niemca, Bartosza Huzarskiego, Tomasza Marczyńskiego, Macieja Paterskiego, Michała Paluty i Marka Rutkiewicza.

Wszystko to, zamiast planowanych 2-3 miesięcy, trwało ponad 1,5 roku, ale z obecnej perspektywy wiemy, że było warto! Jesteśmy niesamowicie podekscytowani (a wręcz dumni), że możemy zaprezentować Wam album „Sięgając chmur – 50 kolarskich podjazdów”. Poświęciliśmy mu mnóstwo energii oraz czasu, ale dzięki temu jesteśmy pewni, że spełni on Wasze najbardziej wymagające oczekiwania, sprawi mnóstwo radości i zainspiruje do tytułowego sięgania chmur.

Zdjęcia albumu

Wizualizacje albumu

Przykładowe zdjęcia z albumu